Засідання колегії за підсумками діяльності Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області в 2017 році

DSCN011114 лютого в актовій залі Головного управління Держпродспожив-служби в Житомирській області  відбулось  засідання колегії  на тему  «Про основні підсумки роботи ГУ ДПСС в Житомирській області у 2017 році та пріоритети діяльності на 2018 рік».

На засідання колегії були запрошені керівники районних управлінь, директори  Житомирської регіональної державної  та міжрайонних державних  лабораторій Держпродспоживслужби, начальники Житомирської обласної, районних та Житомирської  міської  державних  лікарень ветеринарної медицини, представники  ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» та Житомирської філії ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації с/г тварин» .

Відкрив нараду начальник Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області . Так,  він представив присутнім запрошених до участі у засіданні колегії – начальника управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА  Руслана Кирилюка  та депутата обласної ради, заступника декана факультету  вет.медицини ЖНАЕУ – Олега Пінського. Згодом  довів присутнім Рішення  підсумкової  колегії Держпродспоживслужби,  яка відбулась 08.02.2018 р. в  м.Києві. Як зазначив Олександр Шпита, – головним завданням сьогодення  для всіх присутніх є забезпечення епізоотичного, санітарно-епідемічного благополуччя  Житомирщини та захист інтересів споживача.

        DSCN0113  В своїй доповіді заступник начальника  Ігор Волківський провів стислий аналіз практики організаційного забезпечення  в частині дотримання виконанвської дисципліни та опрацювання звернень громадян, окреслив основні перспективи впровадження нових форм і методів управлінської діяльності. Так, на протязі звітного періоду  всього надійшло 581 звернення, з них  переважна частина на адресу Головного управління – 398. Крім того, надійшло 24 запити на публічну інформацію. Всі звернення та запити опрацьовані спеціалістами вчасно та результативно. На завершення доповіді акцентував увагу на необхідності посилити роботу у сфері публічної діяльності ( співпраця з органами виконавчої влади, участь у засіданнях міжвідомчих комісій тощо).

          Під час обговорення питань кадрового забезпечення районних  управлінь Олександр Шпита зауважив на недостатності спеціалістів ветеринарного напряму,  – хоча  в області  є профільний ВНЗ, який готує грамотних та кваліфікованих спеціалістів, – тому висловив прохання  працювати з людьми з точки зору професійної орієнтації.

         DSCN0125 В.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Міщенко охарактеризував  епізоотичну ситуацію в області, провів аналіз стану виконання плану протиепізоотичних заходів. Враховуючи ситуацію, що склалась в країні у зв’язку з поширенням АЧС, було наголошено  посилити заходи щодо запобігання занесення та розповсюдження вірусу на територію області.

За минулий рік внесено до державного Реєстру потужностей операторів ринку 9909 потужностей , найбільший відсоток у м. Житомирі, Новоград-Волинському та Бердичівському районах. Спеціалістами видано 31 експлуатаційний дозвіл, 87558 документів дозвільного характеру. У сфері державного контролю за суб’єктами господарювання здійснено 140 планових та 273 позапланових перевірки, за результатами яких  906 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 55397 грн.

DSCN0132Про стан лабораторно-діагностичної роботи в Житомирській області доповів директор  Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Анатолій Галайба.  Доповідач прозвітував про кількість лабораторно-діагностичних досліджень проведених за звітний період, кількість  виявлених позитивних результатів . Крім того, було відмічено ряд позитивних зрушень, які відбулися  на протязі 2017 року :

  • лабораторія пройшла чергову акредитацію за ДСТУ ISO 17025 в зв’язку з чим суттєво розширився спектр досліджень;
  • проводиться оновлення матеріально-технічної бази за рахунок придбання сучасного лабораторного обладнання (рідинний хроматограф у хіміко-токсикологічному  відділі, високоточне  ПЛР-обладнання  нещодавно передане Держпродспоживслужбою України.

DSCN0134Про стан роботи державних лікарень ветеринарної медицини у сфері забезпечення здійснення заходів профілактики незаразних хвороб тварин та сервісного обслуговування  тваринництва у 2017 році доповіла в.о. начальника Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Тетяна Солоп. Відповідно наданому звіту у 2017 році державними установами ветеринарної медицини області піддано лікуванню 21288 гол с/г тварин. Найкращі показники в: Малинському – 4478 гол., Коростишівському – 2909 гол та Житомирському районах – 2004 гол. 

          DSCN0139Аналіз проведеної роботи з питань ідентифікації та реєстрації  тварин, та заходи , що вживаються для актуалізації даних у Єдиному державному реєстрі тварин у своїй доповіді висвітлив керівник Житомирської філії ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації с/г тварин»  – Станіслав Войнаш. Звернув увагу  на проблематику, пов’язану з порушеннями термінів реєстрації тварин та висловив готовність до спільної співпраці зі спеціалістами ветеринарного напрямку.

DSCN0141Про роботу районних управлінь ГУ ДПСС  з питань дотримання санітарного законодавства доповіла начальник  управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства – Світлана Кончаківська. На початку доповіді проведено аналіз спалахів інфекційних захворювань, захворюваності на ботулізм та випадків отруєнь грибами. Так, за звітний період зареєстровано 3 спалахи кишкових інфекцій (1,97% від спалахів по Україні), в ході яких постраждало 38 осіб.  З початку року зареєстровано 4 побутових  випадки ботулізму, пов’язаних з вживанням консерв домашнього приготування та 15 побутових випадків отруєння грибами. DSCN0145

Спеціалістами управління   проведено 1896 перевірок суб’єктів господарювання . Питома вага виявлених порушень чинного законодавства під час здійснення заходів державного нагляду становить  50%. Окрема увага була приділена питанню забезпечення дієвого  державного санітарно-епідеміологічного нагляду за навчальними  та виховними закладами області  та виконанню плану моніторингових досліджень проб води,змивів та харчових продуктів.

DSCN0147Начальник управління фітосанітарної безпеки Борис Туровський стисло охарактеризував фітосанітарний стан Житомирщини.  За звітний період обстежено 8272,42 га  сільськогосподарських угідь. На території Коростенського району запроваджено карантинний режим по Золотистій картопляній нематоді  на площі 3,9768 га. За допомогою феромонних пасток в Романівському, Радомишльському,Чуднівському, Бердичівському, Новоград-Волинському районах було виявлено карантинний шкідник – Західний кукурудзяний жук на площі 462,26 га.DSCN0152

Найбільший обсяг роботи  управління  припадає на  здійснення заходів фітосанітарного контролю лісопродукції. Оглянуто в межах області  13603 тонни об’єктів регулювання  ; 269373 шт. дерев’яного пакувального матеріалу; 367025 м.куб. деревини; видано 7258  комплекти карантинних сертифікатів. Оглянуто за межами області: – 281414 тонн об’єктів регулювання ;  918058 шт. дерев’яного пакувального матеріалу;  1134767 м.куб. деревини; – 445471 м.кв. деревини ; фітосанітарних сертифікатів видано – 29178 комплекти.

          DSCN0151Про обсяги проведених досліджень ДУ ««Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» прозвітував заступник директора Володимир Полінкевич. За 2017 рік до лабораторії надійшло 45647 зразків об’єктів регулювання, всього видано 13196 висновків фітосанітарної експертизи. Відділом визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу проведено 472 аналізи 236 зразків, та видано 236 протоклів випробувань.

DSCN0160Про основні показники діяльності  управління захисту прав споживачів  доповіла в.о. начальника управління Жанна Ковальчук.   Відділом контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства проведено 189 перевірок, у 42 – виявлено порушення.   До управління захисту споживачів за звітний період надійшло 288 звернень, за результатами розгляду звернень споживачам повернуто 28,8 тис.грн. Упродовж року досліджено 98 рекламних об’єктів, у 8 суб’єктів господарювання виявлено порушення, внаслідок чого застосовано 8 фінансових санкцій на суму 12,65 тис.грн.

   DSCN0162Відділом ринкового та метрологічного нагляду проведено 51 перевірку  об’єктів нагляду, у 41 випадку – виявлені порушення. Перевірено продукції 1689 шт. на 480,1тис.грн., не відповідає вимогам 229 шт. на суму 144,7 тис.грн. Застосовано 39 господарських штрафів ,стягнуто  249,70 тис грн.. до бюджету.

  Загалом по управлінню здійснено 140 перевірок, за їх результатами   до суб’єктів господарювання  застосовано  штрафних санкцій на суму 277,51 тис.грн.

DSCN0156Про стан фінансової дисципліни та бухгалтерського обліку в Головному управлінні прозвітувала начальник управління економіки, бухгалтерського обліку та звітності Людмила Скороход. Під час доповіді висвітлила ряд актуальних питань щодо економічного забезпечення в умовах оптимізації та реорганізації лабораторної мережі та закладів ветеринарної медицини.

Про здійснення заходів державного контролю за регульованими цінами доповіла завідувач сектору контролю за регульованими цінами Людмила Козловська. Розглянуто 13 звернень фізичних осіб, щодо порушення суб’єктами господарювання їх законних прав.DSCN0172

За результатами позапланових заходів (перевірок)  повернуто споживачам  61,6 тис. грн., попереджено обрахування у розрахунку на рік  – 241тис.грн. з кошторису планових витрат при формуванні тарифів на квартирну плату,  виключено економічно необгрунтовані витрати в сумі 558,0 тис.грн. 

Опрацьовано  4 звернення юридичних осіб  з питань правильності формування тарифів на житлово – комунальні послуги . Проведеними перевірками виключено економічно необґрунтовані витрати зі  складових тарифів в сумі  15,3 млн.грн.;попереджено необґрунтоване фінансування з бюджету по відшкодуванню пільг та субсидій на суму 5,1 млн.грн.

         DSCN0177 Аналіз діяльності за минулий рік  сектору з реєстрації сільськогосподарської техніки провів завідувач сектору Михайло Невмержицький. Зареєстровано 1109 одиниць сільськогосподарської техніки у фізичних осіб, 944 одиниці с/г техніки у юридичних осіб, знято з обліку 763 одиниць сільгосптехніки. Протягом звітного періоду прийнято іспити у 15 навчальних закладах області та видано 1118 посвідчень тракториста-машиніста. Надано відповіді на запити від виконавчих органів 674 шт. Відповідно до уніфікованої бази даних станом на 13.12.2017 року по області перебувало на обліку  36023 одиниць сільськогосподарської техніки.

В доповнення доповіді  щодо діяльності сектору , Олександр Шпита повідомив присутнім, що у відповідь на звернення голови Житомирської обласної ради, Головним управлінням у 2018 році застосована практика сервісного обслуговування населення з питань реєстрації сільськогосподарської техніки у містах Бердичів, Коростень та Новоград-Волинський.

         DSCN0185 Про дотримання основних засад чинного законодавства у сфері запобігання корупції, звіт про діяльність  спрямовану на запобігання корупційних дій серед працівників Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області доповів завідувач сектору з питань запобігання корупції –  Ігор Скидан.

           За результатами засідання колегії прийняті відповідні рішення, спрямовані на реалізацію основних завдань  Держпродспоживслужби у 2018 році.