Засідання колегії за підсумками діяльності Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області в 2018 році

12  лютого в актовій залі Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  відбулось  засідання колегії  на тему  «Про підсумки роботи ГУ ДПСС в Житомирській області за 2018 рікта завдання на  І квартал 2019 року».

На засідання колегії були запрошені керівники районних управлінь, керівництво  Житомирської регіональної державної  та міжрайонних державних  лабораторій Держпродспоживслужби, начальники Житомирської обласної, районних та Житомирської  міської  державних  лікарень ветеринарної медицини, директор ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» та Житомирської філії ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації с/г тварин».

DSCN4819Відкрив нараду начальник Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області . Так,  він довів присутнім Рішення  підсумкової  колегії Держпродспоживслужби,  яка відбулась 01.02.2019 р. в  м.Києві. Як зазначив Олександр Шпита, – головним завданням сьогодення  для всіх присутніх є забезпечення стабільного епізоотичного, санітарно-епідемічного благополуччя  Житомирщини та захист інтересів споживача. Серед здобутків минулого року відмітив значне покращення матеріально-технічної бази установ галузі ветеринарної медицини : придбання лабораторного обладнання, холодильних установок для збереження вет.препаратів тощо.

      Перший заступник начальника управління Ігор Волківський охарактеризував  епізоотичну ситуацію в області з лейкозу, туберкульозу, сказу та африканської чуми свиней. Так, упродовж минулого року на території Житомирської області було зареєстровано 3 випадки АЧС, на сьогодні всі неблагополучні пункти оздоровлені. Крім того, було проведено аналіз стану виконання плану протиепізоотичних заходів.

У сфері державного контролю за суб’єктами господарювання спеціалістами управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини здійснено 689 планових та 868  позапланових перевірок, за результатами яких  відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 673863 грн.DSCN4776

Також було проаналізовано роботу державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на ринках .Так,оглянуто (проведено експертиз)

тваринницької продукції –  207220 т., рослинницької продукції – 106508т.; готових харчових продуктів  промвиготовлення -97719т. ,  інших харчових продуктів – 11097т. За результатами проведених експертиз недопущено до реалізації  тваринницької продукції –  28768 т., рослинницької продукції –38430 т.; готових харчових продуктів  промвиготовлення – 6457т. ,  інших харчових продуктів –4333т.. Завідувачами лабораторій ВСЕ на ринках накладено 899 штрафів, надано 722 приписи, 161 лист (доповідна) на ім’я дирекції ринків.

 

DSCN4789Про стан лабораторно-діагностичної роботи в Житомирській області доповіла в.о. директора  Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Столяренко Оксана.  Доповідач прозвітувала про загальну кількістьлабораторно-діагностичних досліджень проведених за звітний період, кількість  виявлених позитивних результатів . Крім того, було відмічено ряд позитивних зрушень, які відбулися  упродовж 2018 року :

  • Лабораторія підтвердила компетентність за ДСТУ ISO/ІЕС 17025 та суттєво розширила сферу акредитації.
  • Дообладнання лабораторіі ПЛР, освоєння молекулярно – генетичних дослідженнь; 
  • Впровадження в роботу Лабораторної Інформаційної Системи LІMS «Браво – Лабораторія».
  • Проведення аудиту технічної  компетентності  з структурними підрозділами (ДЛВСЕ) та отримання свідоцтва оцінки компетентності.

          DSCN4794Аналіз проведеної роботи з питань ідентифікації та реєстрації  тварин, та заходи , що вживаються для актуалізації даних у Єдиному державному реєстрі тварин у своїй доповіді висвітлив керівник Житомирської філії ДП «Агенство з ідентифікації і реєстрації с/г тварин»  – Станіслав Войнаш. Звернув увагу  на проблематику, пов’язану з порушеннями термінів реєстрації тварин та висловив готовність до спільної співпраці зі спеціалістами ветеринарного напрямку.

DSCN4824Про стан фінансової дисципліни та бухгалтерського обліку в Головному управлінні прозвітувала начальник управління економіки, бухгалтерського обліку та звітності Людмила Скороход. Під час доповіді висвітлила ряд актуальних питань щодо ефективності та особливостей  планово-фінансової роботи  у 2019 році.

      Про підсумки діяльності внутрішнього аудиту присутнім доповіла завідувач сектору внутрішнього аудиту – Людмила Кравчук. За звітний період було проведено 3 планових та 1 позаплановий внутрішні аудити, доповідач провела стислий аналіз результатів проведених аудитів та окреслила основні напрямки діяльності сектору у 2019 році.DSCN4833

      Завідувач сектору правового забезпечення Анна Волотівська у своїй доповіді висвітила ряд питань щодо особливостей здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду та притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання відповідно до вимог чинного законодавства.

          DSCN4844Про дотримання основних засад чинного законодавства у сфері запобігання корупції, звіт про діяльність  спрямовану на запобігання корупційних дій серед працівників Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області доповів завідувач сектору з питань запобігання корупції –  Ігор Скидан.

 Про діяльність ГУ ДПСС в Житомирській області щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення доповіла начальник  управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства – Світлана Кончаківська. На початку доповіді проведено аналіз спалахів інфекційних захворювань, захворюваності на ботулізм та випадків отруєнь грибами. Так, за звітний період на території області зареєстровано 3 спалахи кишкових інфекцій, в ході яких постраждало 38 осіб, в т.ч. 6 дітей.  З початку року зареєстровано 5 побутових  випадки ботулізму ( 5 потерпілих осіб в т.ч.1 померла) та 5 побутових випадків отруєння грибами ( 5 потерпілих осіб в т.ч.1 дитина). DSCN4856

Спеціалістами управління   проведено 1689 перевірок об’єктів нагляду. Питома вага виявлених порушень чинного законодавства під час здійснення заходів державного нагляду становить  45,4%. Окрема увага була приділена питанню забезпечення дієвого  державного санітарно-епідеміологічного нагляду за навчальними  та виховними закладами області  та виконанню плану моніторингових досліджень проб води,змивів та харчових продуктів.

DSCN4880Про основні показники діяльності  управління захисту прав споживачів  доповів начальник  управління Сергій Кияниченко. До управління захисту споживачів за звітний період надійшло 513  звернень громадян, з них 241- письмово.За результатами розгляду письмових звернень споживачам повернуто 85,6 тис.грн: надано близько 250 консультацій, за результатами яких споживачам було повернуто коштів за придбані товари у сумі 220 тис.грн. Упродовж року спеціалістами управління досліджено 148 рекламних об’єктів, у 17 суб’єктів господарювання виявлено порушення, внаслідок чого застосовано 17 фінансових санкцій на суму 17,16 тис.грн.

   Відділом ринкового та метрологічного нагляду проведено 57 перевірок  об’єктів нагляду, у 50 випадках – виявлені порушення. Перевірено якість продукції на 540,65 тис.грн., в т.ч. не відповідає вимогам  на суму 384557 тис.грн

  Загалом по управлінню до відповідальності притягнуто 75  осіб  застосовано  штрафних санкцій на суму495,96 тис.грн.

           За результатами засідання колегії прийняті відповідні рішення, спрямовані на реалізацію основних завдань  Держпродспоживслужби у 2019 році.DSCN4801

DSCN4771

DSCN4604