Засідання круглого столу з обговорення питань оздоровлення та відпочинку дітей

 

SHTAB_329 липня у Департаменті праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації відбулось засідання круглого столу з обговорення  питань організації та проведення літньої кампанії з оздоровлення та відпочинку дітей. До участі у засіданні круглого столу долучилась начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ ДПСС у Житомирській області – Світлана Кончаківська.

Учасниками заходу на обговорення виносились питання необхідності  створення дитячими закладами оздоровлення та відпочинку належних умов для проживання, харчування, медичного обслуговування і виховання дітей та посилення заходів державного нагляду за дитячими закладами відпочинку та оздоровлення .

Представник Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області поінформувала присутніх про виявлені порушення санітарного законодавства  під час здійснення заходів державного нагляду за оздоровчими закладами та стан їх усунення окремо у розрізі кожного закладу області.

         За період підготовки та в ході функціонування спеціалістами Держпродспоживслужби області по  результатах проведених позапланових  заходів державного нагляду за закладами оздоровлення та відпочинку вжиті наступні заходи:

  • накладено 8 штрафів на керівників та відповідальних осіб закладів оздоровлення;
  • керівникам та власникам закладів оздоровлення та відпочинку направлено 178 приписів. Через заборону  Держпродспоживслужби не відкрилися та відтерміновано відкриття  12 таборів з денним перебуванням дітей – по 5 таборів в Бердичівському та Черняхівському районах і по 1 табору в Коростишівському та Хорошівському районах (через невідповідність якості питної води гігієнічним нормативам, неготовність харчоблоків, а 1 табір в Хорошівському районі не відкрився через карантинні заходи по кору.
  • винесено 1 розпорядження про тимчасову заборону заїзду дітей на оздоровлення на I зміну,
  • відсторонено від роботи 3-х осіб;
  • направлено 76 доповідних листів в органи виконавчої влади та місцевого самоврядування  з пропозиціями  по усуненню виявлених порушень чинного законодавства.

Спеціалістами служби постійно проводилась роз’яснювальна та організаційна робота.

          На завершення Світлана Кончакіська  акцентувала увагу присутніх на необхідності виконання доручень   Прем*єр-мінстра України від 24.04.2019р. № 11964/1/1-19 та Уповноваженого Президента України з прав дитини від 15.07.2019р. № 32-03/1349 щодо створення безпечного середовища для перебування дітей  у оздоровчих закладах області та посилення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у зазначених об’єктах.