Засідання обласного штабу з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення та відпочинку дітей при Житомирській облдержадміністрації

narada_ozd111 квітня 2017 року  відбулося  засідання обласного штабу з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення та відпочинку дітей при Житомирській облдержадміністрації, на якому розглядалося питання про дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та санітарної безпеки, охорони праці закладами оздоровлення і відпочинку. Доповідали начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області О.О. Шпита, представники управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області та управління Держпраці у Житомирській області.

narada_ozd2Шпита Олександр Олександрович в своїй доповіді зупинився на основних порушеннях, які були допущені в минулу оздоровчу кампанію та висвітлив основні вимоги щодо забезпечення санепідблагополуччя в оздоровчих закладах області у 2017 році.

Як шлях вирішення вищезазначених проблем та з метою  запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій та попередження харчових отруєнь серед дітей начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області запропонував  керівникам закладів оздоровлення та відпочинку:

  • Дотримуватися вимог Державних санітарних правил і норм «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 № 23 та персональній відповідальності за їх виконанням, а саме:
  • Провести необхідну підготовку закладів оздоровлення та відпочинку до прийому дітей, забезпечивши дотримання санітарних норм і правил, звернути особливу увагу на стан водогінних та каналізаційних мереж, організацію харчування, медичного забезпечення та здійснення заходів щодо своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань;
  • Створити  здорові і безпечні умови оздоровлення і відпочину дітей та підлітків;
  • Не допускати відкриття оздоровчих закладів без погодження із територіальними управліннями Держсанепідслужби у встановленому законодавством порядку (акт приймання дитячого оздоровчого табору» (Ф № 318/о); позитивні результати санітарно-хімічного та санітарно-мікробіологічного дослідження  питної води; список працівників табору з відмітками про проходження медичного обстеження у відповідності до вимог наказу МОЗ України від 23.07.2002р.  № 280);  забезпечити проведення знезараження м’якого інвентарю, дератизаційних та дезінсекційних заходів у приміщеннях закладів, що має бути підтверджено відповідними  актами (довідоками).
  • Вжити дієвих заходів щодо підбору та підготовки кваліфікованого персоналу харчоблоків, із відповідним досвідом роботи, особливу увагу звернувши на пришкільні табори, де дане питання на протязі останніх років є актуальним;
  • Укомплектувати штати закладів кваліфікованими педагогічними, медичними працівниками, не допускати до роботи працівників, які не пройшли обов’язкових медичних оглядів.
  • Налагодити постачання продуктів харчування та продовольчої сировини належної якості. Заключати угоди з підприємствами, які внесені до Єдиного реєстру потужностей операторів ринку.
  • Забезпечити належне харчування дітей відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 22.11.2004р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» та від 06.08.2014 №353 «Про внесення змін до постанови КМУ від 22.11.2004 №1591».
  • Через накладений мораторій на планові заходи державного нагляду звертатися до територіальних управлінь Держпродспоживслужби в Житомирській області з заявами щодо проведення обстежень закладів з метою своєчасного виявлення порушень та надання пропозицій по їх усуненню;
  • залучати фахівців Держпродспоживслужби області до роботи комісій по обстеженню закладів.

   Також Шпита О.О. підкреслив, що на сьогодні фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та його територіальних підрозділів готові надавати консультативну допомогу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей, проводити обстеження даних закладів з наданням відповідних пропозицій та рекомендацій за  письмовими заявами та зверненнями керівників та власників закладів.

narada_ozd3Далі на засіданні оперативного штабу були заслухані звіти директорів дитячих оздоровчих закладів області про стан готовності дитячих оздоровчих закладів області до оздоровчого сезону 2017 року.