Захист озимого ріпаку від шкідників в осінній період

         Осінній період для озимого ріпаку дуже важливий  від того наскільки сприятливі умови для його росту та розвитку створяться восени , залежатиме його перезимівля та майбутній врожай. Озимий ріпак особливо чутливий до пошкоджень шкідниками.  За недостатнього або несвоєчасного контролю шкідників втрати врожаю можуть становити 20-30%.

            Восени озимому ріпаку може загрожувати  широкий  спектр шкідників таких як прихованохоботники, ріпаковий пильщик, хрестоцвітні  блішки та інші. Пошкодження спричинені ними негативно впливають на ріст та розвиток ріпаку, а й суттєво можуть знизити його шанси на успішну перезимівлю. Крім того пошкоджені рослини  стають більш  сприятливими до інфікування збудниками хвороб, які можуть проникнути через пошкоджені місця.

                 Тому слід поставитися до захисту озимого ріпаку особливо відповідально, та своєчасно провести інсектицидні обробки, які також можна поєднувати з проведенням рістрегуляції та позакореневим підживленням.

                  Для надійного захисту посівів спеціалісти управління фіто санітарної безпеки радять обрати інсектициди на основі діючих речовин  (імідаклоприд + лямбда –цигалотрин, хлорпірифос + циперметрин, тіаклоприд) та інші.  При застосуванні даних препаратів посіви озимого ріпаку  отримають надійний тривалий захист від комплексу шкідників.