Заходи контролю за станом виконання карантинних обмежень на території Житомирської області посилюватимуться

За минулу добу в Житомирській області зареєстровано 42 нових випадки захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Крім того, спостерігаємо і сумну статистику летальності, пов’язаної з ускладненнями перебігу цього захворювання: протягом минулих вихідних померли троє мешканців Житомирщини.

Динаміка поширення коронавірусної інфекції як в області, так і в Україні в цілому, спонукає органи влади пропонувати відповідні рішення щодо стабілізації ситуації.

Про це йшлося 15 червня 2020 року на нараді Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, що відбулась в режимі он-лайн конференції за участі начальників районних, Житомирського міського управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Відкриваючи нараду, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита проаналізував епідемічну ситуацію в області, яка на сьогодні залишається складною. Окреслив основні ймовірні причини стрімкого поширення коронавірусної інфекції. Навів основні положення рішень, прийнятих на засіданні спільної координаційної наради, ініційованої 15 червня цього року головою Житомирської облдержадміністрації Віталієм Бунечко.

Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Світлана Кончаківська проаналізувала результати перевірок дотримання карантинних вимог на об’єктах нагляду, зокрема на агропродовольчих ринках, а також у складі мобільних груп контролю за дотриманням карантинних обмежень.

На завершення учасники зібрання окреслили коло пріоритетних заходів, яких необхідно терміново вжити з метою належного контролю виконання карантинних обмежень. Особливу увагу при цьому звернули на доцільності ретельного проведення перевірок дотримання встановлених вимог на ринках, об’єктах торгівлі, у громадському транспорті та лікувально-профілактичних закладах, а також під час складення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання, на принципах об’єктивності та відповідальності.

При цьому варто зазначити, що мова поки що не йдеться про посилення карантинних обмежень, а лише про посилення контролю встановлених Урядом карантинних вимог відповідно до критеріїв показників епідситуації.